Wielki Piknik Rodzinny. Międzynarodowy Dzień Dziecka

4 czerwca ( w sobotę) na stadionie – LKS w Palczowicach odbył się Wielki Piknik Rodzinny Międzynarodowy Dzień Dziecka. Niezapomniane wydarzenie, którego organizacji podjęła się Rada Rodziców przy ZSO w Zatorze. Tego dnia uczniowie naszej szkoły, nauczyciele oraz rodzice mogli spędzić czas na wspaniałej zabawie, z mnóstwem różnorodnych atrakcji, w miłej, rodzinnej  atmosferze.  Bogaty program pikniku sprawił, że mimo przelotnej deszczowej aury, bardzo szybko całe boisko wypełniło się tłumem ludzi.

Na początku spotkania pani dyrektor Aneta Huczek – Wojtal podziękowała Radzie Rodziców oraz wszystkim zgromadzonym za obecność, życząc dobrej zabawy.  Główną atrakcją był mecz o Puchar Burmistrza – Rodzice kontra Strażacy,  który zakończył się zwycięstwem drużyny strażackiej. Nagrodę – Puchar wręczył burmistrz miasta Zatora –  pan Mariusz Makuch.

Organizatorzy pikniku przygotowali wiele innych atrakcji m.in.: 

 –  pokazy strażackie i sprzętu strażackiego oraz prezentację najmłodszej grupy ISKIERKI,                                             

–  stoisko policji i radiowóz policyjny, w którym Panowie policjanci pozwalali włączać syrenę, demonstrowali działanie sprzętu policyjnego, rozdawali opaski odblaskowe,                                                                                                                                

– dmuchańce, dzięki którym nasi najmłodsi uczestnicy  mogli spędzić czas na zabawie,                                    

– prezentację grupy motocyklistów Chapter Oświęcimia z  możliwością przejażdżki                                                                       – –

– pokaz psów ratowniczych „Aktive Dog” oraz  prelekcję p. Kingi Hawrylczuk,                                       

-Stajnia Rafała i przejażdżki konne,                                                                                              

-wioskę angielską  – stoisko przygotowane przez  szkołę Dolina Karpia English school,

– strefę gastronomiczną z pysznymi przekąskami w wykonaniu rodziców  tj: gofry, prażone, kiełbaski z grilla, napoje mrożone, domowe ciasta, kawa z expresu.                                                                                                        

Nasi nauczyciele również włączyli się w organizację pikniku i przygotowali masę niespodzianek. Na początek  na scenie wystąpił  zespół wokalno-instrumentalny z naszej szkoły  pod kierunkiem pana Ł. Jabconia. Mogliśmy posłuchać takich utworów jak:  „Ale jazz”, „Dni, których jeszcze nie znamy” czy „ The lion sleeps tonight”. Chwilę później przenieśliśmy się do świata żywych obrazów na Happening w wykonaniu uczniów klas 6 i 7, który przygotowała z uczniami pani Justyna Paluchowska. Mieliśmy okazję   zobaczyć również na scenie fragment przedstawienia teatralnego pt:”Muminki” w wykonaniu uczniów koła teatralnego pod przewodnictwem pani D. Czermak. Chętni rywalizacji i sportowych zmagań mogli spróbować swoich sił w rozgrywkach sportowych przygotowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego uczących naszej szkole. Przygotowano także wiele ciekawych stoisk. Wolontariusze SKC zaproponowali stoisko  pełne atrakcji, a wśród nich  malowanie twarzy, które wśród dzieci cieszyło się ogromnym powodzeniem, wykonywanie latawcy, robienie zwierzątek z balonów, kolorowanki, bańki mydlane, można było zagrać w badmintona i wygrać bon na mrożony slushy napój. Zmęczeni sportowymi wyzwaniami uczniowie mogli odpocząć przy stoisku gier planszowych, przy którym można było zagrać w różnorodne gry, między innymi w regionalne gry planszowe dotyczące miasta Zator i okolic.  Uczniowie oraz ich rodziny  chętnie brali udział w różnorodnych konkursach. Atrakcyjne nagrody zachęcały uczestników do udziału w poszczególnych wyzwaniach.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom za wsparcie tego niezwykłego wydarzenia. Główni sponsorzy to: Maspex Wadowice, Sahara, Lajkonik, Scandinavia Resortneer, Energylandia, Dinozatorland, Revel, Westerncamp. 

Był to cudownie spędzony czas, niezapomniane chwile z mnóstwem atrakcji, podczas których dzieci, młodzież, nauczyciele i rodzice integrowali się w trakcie wspólnych zabaw. 

Dziękujemy organizatorom: Radzie Rodziców przy ZSO Zator za tak wspaniałą inicjatywę i liczymy na kolejny piknik w przyszłym roku.         

A.Kamińska, J. Pokrywka, M. Byczkowski