Pomagaj z nami!

W ramach współpracy z Fundacją Pomocy Humanitarnej Missio Szkolne Koło Caritas prowadzi zbiórki charytatywne w naszej szkole, które mają na celu wsparcie polskich lekarzy, misjonarzy prowadzących działalność medyczną w najodleglejszych i najniebezpieczniejszych zakątkach świata. Nasze wsparcie to ratunek dla najuboższych, chorych, niedożywionych, bezdomnych… Zmieniamy świat na lepsze…..

Do końca kwietnia w naszej szkole organizowane są  następujące zbiórki: 

  1.  Kup Pan Szczotkę – zbieramy pasty  i szczotki do zębów, super byłoby gdyby pasty były wyjęte z pudełek. 
  2.  Opatrunek na ratunek – zbieramy wszystkie materiały  opatrunkowe – nowe, nieużywane i z długim terminem ważności , gazy jałowe i niejałowe o rozmiarach ½ m 2, kompresy jałowe ( wszystkie rozmiary), kompresy niejałowe  różne wielkości, plastry na rolkach, rękawice jednorazowe i chirurgiczne różne rozmiary. Opaski dziane i elastyczne
  3. Czary mary okulary – zbieramy okulary korekcyjne i przeciwsłoneczne, w dobrym stanie, nieuszkodzone. Nie przyjmujemy samych szkieł, bo nie mamy możliwości wprawienia. 
  4. Włóczkersi– zbieramy nowe włóczki, z której nasze Panie Włóczkerki dziergają ciepłą odzież dla dzieci z Afganistanu. 
  5. Podaj mydło – zbieramy mydło w kostkach .

Pomagaj z nami !