List do Uczniów na zakończenie roku szkolnego 2019/2020

Zator, 26.06.2020

Drogie Uczennice! Drodzy Uczniowie!

Za nami bardzo trudny czas nauki i pracy w roku szkolnym 2019/2020, tym bardziej że przekazywanie wiedzy odbywało się w nietypowych, nowych dla wszystkich warunkach. Zdalne nauczanie było nie lada wyzwaniem dla Was – pracowaliście w zupełnie nowy sposób, nauczycieli – musieli zmienić sposób przekazywania wiedzy, często poznać nowe technologie, by uczyć sprawniej i lepiej oraz dla rodziców – byli wsparciem, za co oczywiście serdecznie dziękujemy.

Nauczyciele patrzą na Was z ogromną satysfakcją i dumą, że mimo czasem trudnych chwil, zwątpienia, słabości zdobyliście wiedzę, poszerzyliście swoje umiejętności, możliwości, rozwijaliście swoje pasje.

Dziś każdy otrzyma świadectwo, na którym zobaczycie efekty swej pracy. Bez względu na to, czy będzie to świadectwo z wyróżnieniem czy nie, chciałybyśmy przekazać nasze uznanie i wyrazy szacunku za cały rok pracy. Dziękujemy za właściwe wykonywanie obowiązków, zapał, poświęcenie i zaangażowanie.

Przed nami upragnione wakacje! Czas wypoczynku, zabawy, nowych przygód. W tym czasie „ważne jest by nie przestać pytać – jak twierdził Albert Einstein. – Ciekawość nie istnieje bez przyczyny. Wystarczy więc, jeśli spróbujemy zrozumieć choć trochę tej tajemnicy każdego dnia. Nigdy nie trać(cie) świętej ciekawości. Kto nie potrafi pytać nie potrafi żyć”. I tej ciekawości przy przeżywaniu nowych przygód, rozwiązywaniu zagadek świata, nowych inspiracji Wam życzymy. We wrześniu wróćcie do szkoły szczęśliwi, radośni, wypoczęci i pełni zapału do pracy, a my będziemy czekać na Was z otwartymi ramionami i sercami.

            Bezpiecznych wakacji pełnych pozytywnych emocji!

Aneta Huczek-Wojtal

i Marta Stramecka